Proszę wybrać cel podróży!

  Dowolny

Data ur. 1. dziecko lat/lata/rok
Data ur. 2. dziecko lat/lata/rok
Data ur. 3. dziecko lat/lata/rok
 

Wybierz udogodnienia które cie interesują:

Zakwaterowanie:WAJ1                       BURZENIN - kolonia artystyczno-taneczna

Wiek uczestników: 7 - 15 lat

Burzenin - miejscowość letniskowa w powiecie sieradzkim, położona na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Malownicze krajobrazy, łagodny klimat i zieleń lasów niewątpliwie sprzyjają wypoczynkowi i dobrej zabawie podczas kolonii.

 

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy - SPORTOWA  OSADA  - położony na ponad 9-hektarowym monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie porośniętym lasem sosnowym z rozbudowanym systemem wewnętrznych alejek spacerowych. Do dyspozycji uczestników są pokoje 3-os. z łazienkami oraz pokoje 2+3-os. przechodnie z łazienkami. Na terenie obiektu znajduje się stołówka, sala dyskotekowa, sala tv, sala gier (bilard, tenis stołowy, piłkarzyki), sala gimnastyczna, świetlica, kawiarenka, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko asfaltowe (siatkówka, koszykówka, tenis), boisko do kometki, wypożyczalnia rowerów, drewniany plac zabaw ze zjazdem linowym, piaskownicami, huśtawkami, zjeżdżalniami i domkiem na drzewie, miejsce na ognisko i grilla, drewniany szałas ze sceną, zadaszona altana, dwa baseny letnie (3,60×7 m, głębokość 1,20 m), strzelnica pneumatyczna, ścianka wspinaczkowa oraz park linowy.

 

Wyżywienie

Cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Turnus rozpoczyna się i kończy obiadem + suchy prowiant na powrót. Smaczna, sprawdzona kuchnia dla dzieci!

 

Transport

Autokarem z Krakowa i Katowic do obiektu. PKP z Warszawy, Łodzi do Sieradza dalej transfer do obiektu, z Wrocławia transfer busem do obiektu.

 

"PRZYGODA W SPORTOWEJ OSADZIE"

Wycieczka autokarowa do Łodzi - dwugodzinny pobyt w Aquaparku w Łodzi; wycieczki piesze i rowerowe po okolicy; ABC bezpieczeństwa i stosowania sprzętu alpinistycznego - zapoznanie ze sprzętem wykorzystywanym podczas zajęć programowych, zasadami bezpieczeństwa podczas użycia sprzętu, nauka bezpiecznego poruszania się w parku linowym, zasady bezpiecznego korzystania ze ściany wspinaczkowej, nauka wykonywania podstawowych węzłów; zajęcia integracyjne - cykl zabaw i konkurencji integrujących uczestników; zajęcia wspinaczkowe - nauka i doskonalenie techniki wspinaczki na ścianie wspinaczkowej z użyciem sprzętu zabezpieczającego pod opieką instruktorów; zajęcia w parku linowym - z użyciem sprzętu alpinistycznego pod opieką instruktora pokonujemy wyznaczoną na wysokości trasę z przeszkodami; przejazd kolejką tyrolską nad rzeką - zjazd po linie zamontowanej do punktów po przeciwnych stronach rzeki pod opieką instruktorów z użyciem sprzętu alpinistycznego; przeprawa pontonem przez rzekę - zabawa drużynowa pod opieką instruktorów przy użyciu systemu linowego; biwak w warunkach polowych - biwakujemy (1 noc) w namiotach w lesie na terenie obiektu, z produktów samodzielnie przygotowujemy kolację (zapewnione są karimaty i śpiwory, natomiast każdy uczestnik powinien być wyposażony w małe prześcieradło); budowanie wieży - w czasie zabawy uczestnik wyposażony w uprząż i kask alpinistyczny z asekuracją instruktora buduje samodzielnie wieżę ze skrzynek po napojach. W przypadku niesprzyjającej pogody proponujemy zajęcia zastępcze w sali gimnastycznej, m.in. prelekcję, quizy, turnieje.

 

Ponadto: codziennie poranny jogging, elementy pierwszej pomocy przedmedycznej, gry i zabawy integracyjne, chrzest kolonijny, wybory Miss i Mistera, ?Też mam talent? ? prezentacja dla chętnych, super dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursami i śpiewem.

 

PROGRAM KOLONII ARTYSTYCZNO-TANECZNEJ

Artystyczno-taneczny wieczór zapoznawczy; warsztaty artystyczne: projektowanie i wykonywanie biżuterii; dlaczego w dzisiejszym świecie ważny jest wygląd? - pogawędka po obejrzeniu bajki "Brzydkie Kaczątko" -Jak kaczątko przerodziło się w łabędzia? - stylista przeprowadza metamorfozę; nauka szycia i haftu - zajęcia praktyczne; plenery malarskie; ABC aktora, malarza i tancerza - pogadanka o pracy aktora, artysty malarza i tancerza, poznanie największych sław kina, teatru i tańca oraz sław malarskich; warsztaty teatralne - podstawy dykcji, emisji głosu oraz ćwiczenia z mowy ciała - ruchu scenicznego, zasad tańca na scenie, ekspresji ciała; elementy tańca dyskotekowego, wprowadzenie do hip-hopu, salsy - podstawy samby, cha-chy, jive'a, walca angielskiego i wiedeńskiego; teatr kontra film - pogadanka na temat gry w spektaklach teatralnych i produkcjach filmowych, różnice, wady i zalety; prezentacja sceniczna, jak dobrze czuć się na scenie, walka z tremą, skecze oraz odgrywanie małych scenek obyczajowych ? nauka wyrażania emocji, improwizacja; pokazy finałowe - prezentacja nabytych umiejętności przez młodych aktorów i tancerzy - "Mini Broadway Theatre"; na zakończenie dyplomy ukończenia kolonii.

 

Program Edukacyjny  "Bezpieczny Pies - Bezpieczne Dziecko".

Zajęcia prowadzone przez Forget Me Not - Psia Edukacja mają na celu przybliżenie, oswojenie, uwrażliwienie na potrzeby innych i wyrobienie nawyku systematyczności w opiecie na zwierzęciem poprzez uświadomienie sobie jego potrzeb. Zajęcia te przekazują także dzieciom wiedzę i umiejętności, dzięki którym kontakt z pupilem będzie bezpieczny i komfortowy dla obu stron. Pozwalają na zaistnienie nici przyjaźni, która daje szansę na rozwijanie osobowości dziecka. Prelekcję prowadzi ratownik - kynoterapeta wraz z psiakiem rasy Golden Retriever. Po ukończeniu zajęć dziecko:

wie, jak bezpiecznie podejść psa

wie, w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa

wie, jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje

zna mowę ciała psa (sygnały: strach, agresja, chęć zabawy)

wie, o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem

potrafi bezpiecznie bawić się z psem

potrafi prawidłowo nakarmić psa

wie, kiedy i jak nagradzać psa

wie, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel)

TERMINY / CENY  2012r.:

  1. 30.06 - 11.07    -  1140,00
  2. 11.07 - 22.07    -  1140,00
  3. 22.07 - 02.08    -  1140,00
  4. 02.08 - 13.08    -  1140,00
  5. 13.08 - 22.08    -  1010,00
  6. 22.08 - 31.08    -  1010,00

Wyjazdy z Krakowa, Katowic, Wrszawy, Wrocławia, Łodzi.

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie 11/9* noclegów, wyżywienie, kadrę wychowawczą, opiekę medyczną, transport, program, instruktora sportu, instruktora zajęć linowych, ratownika, ubezpieczenie NNW Signal Iduna do kwoty 5.000 zł.